Anda di sini:

Tun Azmi Bin Hj Mohamad

 

Tun Azmi bin Hj. Mohamad dilahirkan pada 26 Jun 1909 di Baling, Kedah. Beliau menerima pendidikan menengah di Sekolah Ibrahim, Sungai Petani dan seterusnya melanjutkan pengajiannya di Inner Temple, London.

Kerjaya :

  • Setiausaha Kerajaan Negeri Kedah (1 Jan. 1958 - 22 Sept. 1959)
  • Ketua Hakim Tinggi
  • Ketua Hakim Malaya (Jun 1966)
  • Hakim Mahkamah Persekutuan
  • Ketua Hakim Negara (10 Sept. 1968)
  • Pengerusi British American life & General Insurance Bhd.
  • Pengerusi Unitata Sdn. Bhd.
  • Pengerusi Yayasan Pelajaran Mara
  • Pengerusi 'Film Censor Appeal Committee'

Bagi menghargai sumbangan dan jasa baktinya, beliau telah dianugerahkan oleh kerajaan pingat dan darjah kebesaran iaitu S.S.M., P.M.N., P.S.B., Dato' Paduka Mahkota Kedah (D.P.M.K.) dan pingat Jaksa Kebaktian (P.J.K.).

 
   
TUTUP TETINGKAP
Hakcipta Terpelihara © 2002 Perbadanan Perpustakaan Awam Kedah.